Google’da Üst Sıralara Çıkmak

Google üst sıralara çıkma ifadesi; Google arama sonuç sayfasında organik yani ücretsiz (reklamsız) alandaki sonuçlar için geçerlidir. Bilindiği üzere, Google’da bir arama yapıldığında karşımıza çıkan ilk sonuç sayfasında en fazla 17 web site sonucu yer alabilir. (Özel kartlar, snippetler, yerel sonuçlar hariç) Bunun 7 tanesi Google reklamı veren sitelerdir, diğerleri ise reklam vermeyen yani ücretsiz, organik sonuçlarda görünen web sitelerdir.

Google’a reklam vermeden sadece bu ilk 10 sıralama içerisinde yani Google’da ilk sayfada çıkmak istiyorsanız yapmanız gereken tek şey; SEO’dur. SEO, İngilizce “Search Engine Optimization” ifadesinin kısaltmasıdır. Türkçesi ise, “Arama Motoru Optimizasyonu”dur.

Google’a reklam veriyorsanız ve eğer reklam alanında ilk sayfada, üst sıralarda ya da ilk sırada çıkmak istiyorsanız bir Google Ads uzmanıyla görüşmeniz gerekebilir. SEO ile bir ilgisi yoktur.

Web sitenizi, Google arama motoruna en uygun hale getirerek daha üst sıralara çıkmasını sağlamak için yapılan tüm işlem ve çalışmalara SEO denir. SEO çalışmasını ya öğrenerek kendiniz yaparsınız ya da deneyimli bir SEO Uzmanı veya SEO Ajansı’na yaptırabilirsiniz. Ancak hemen belirtelim ki, SEO’yu kendiniz yapak için Google’un tüm politika ve yönergelerini öğrenmeniz, 200’den fazla olduğu söylenen ve çoğu net olmayan kriterleri bilmeniz, ciddi bir zaman ayırmanız gerekir. Bilgi birikimi ve deneyim gerektiren bir iş olan SEO, esasen kolay değildir. Öyle bir iki tanıtım yazısı yazmakla, backlink almakla olmaz.

Google’da üst sıralara çıkmak, Google’da ilk sırada çıkmak için SEO hizmeti sunan profesyonel ve etik çalışan bir SEO ajansı ile anlaşmanızı tavsiye ederiz.

Google’da Üst Sıralara Çıkma Ücreti

Google’da üst sıralara, ilk sayfaya ya da ilk sıraya çıkmak için öncelikle web sitenizi, sektörünüzü, rakiplerinizi ve buna benzer bazı göstergeleri analiz ederiz. Analizler sonucunda hedefinize ulaşabilmemiz için bir strateji oluşturarak en ideal yol haritasını çizeriz. Bu aşamada, SEO çalışmasının ne kadar süreceği ve neler yapılacağı netleştiği için SEO fiyatları ancak bu durumda belirlenebilir.

Her işletmenin yaptığı iş, çalışma şekli, web sitesi, hedefleri vb farklı olduğu için bir çok değişkene bağlı olarak Google’da üst sıralara çıkma ücreti de farklı olacaktır. Her işletmenin sitesine aynı işlemleri yapmak gerekmeyebilir. Bu nedenle sabit bir SEO fiyatı veya paketi olamaz. Otomasyona bağlı olarak SEO işlemleri yapılamaz.

Aldatmacanın çok olduğu SEO pazarında karar vermeden önce ücretsiz olarak mutlaka bize danışın ve bizden fiyat teklifi alın!

SEO Teklifi İsteyin!