LinkedIn Nedir

LinkedIn Nedir?

LinkedIn, iş dünyasındaki kişilerin birbirleriyle iletişim kurmasını ve bilgi alışverişi yapmasını sağlayan dünyanın en geniş profesyonel sosyal iş ağı ve sosyal paylaşım platformudur. Dünyanın farklı yerlerindeki profesyoneller ile bağlantı da kurmanızı sağlar.

LinkedIn nasıl okunur?
Ülkemizde yazıldığı gibi okunan LinkedIn aslında yanlış telaffuz ediliyor. LinkedIn’in doğru okunuşu “Linkdin” şeklindedir.

LinkedIn ne zaman kuruldu?
LinkedIn’in 28 Aralık 2002’de profesyonel bir iş ağı oluşturmak amacıyla kuruldu. LinkedIn’in web sayfası 5 Mayıs 2003’te kullanıma açıldı.

LinkedIn hangi amaçla kullanılır? LinkedIn ne işe yarar?

Doğru işi veya stajı bulmak, profesyonel iş ilişkileri kurmak ve geliştirmek, kariyer yolculuğunda ihtiyaç duyulan tüm becerileri öğrenmek amacıyla LinkedIn kullanılabilir. LinkedIn, iş fırsatları yakalamanıza ve bağlantılar kurmanıza yarar.

LinkedIn kimler kullanır?
Kariyerini iletletmek için herkes LinkedIn kullanabilir. İster küçük işletme sahibi, ister öğrenci olun farketmez. Yöneticiler, çalışanlar, iş verenler, iş arayanlar kısaca iş dünyasındaki herkes kullanabilir.

LinkedIn ücretli mi?
LinkedIn profili oluşturmak herkes için ücretsiz temel üyeliktir. Dilerseniz Premium aboneliğe geçerek LinkedIn ürün ve özelliklerinden daha kapsamlı yararlanabilirsiniz. LinkedIn Premium üyelik ilk bir ay ücretsizdir. Premium kullanma amacınıza göre abonelik ücreti değişkenlik gösterir. Kariyer, Business, Satış ve İşe Alım amaçlarına göre uyarlanan abonelik paketlerinin en düşük aylık ücreti 117,99 ₺’dir.

LinkedIn nasıl kullanılır?

LinkedIn’e kaydolarak  bir profil oluşturmanız gerekir. Eksiksiz bir profil ile sektörünüzde ve çevrenizde olan herkesle bağlantılar kurarak ağınızı genişletmelisiniz. Şirketler ve gruplardan oluşan bir ağa katılabilirsiniz. LinkedIn etkinlikler özelliği ile online atölyelere, seminerlere, ağ etkinliklerine ve daha fazlasına katılabilirsiniz. İş arayabilir ya da içerik yayınlayabilirsiniz.

LinkedIn’de artı (+) ne demek, yoruma artı (+) koymak ne demek?
LinkedIn’deki bir paylaşıma artı (+) koyarak yorum yaparsanız, o paylaşımı kendi bağlantılarınızın görmesini sağlamış olursunuz. LinkedIn’de yoruma + koymak bir çeşit tavsiye niteliği taşır. Tek bir + koyulabileceği gibi iki veya daha fazla + işareti de koyulabilir.

LinkedIn’de bağlantı kurma nedir?
Bağlantılar, birbirlerini tanıyıp güvendikleri için LinkedIn’de bağlantı kuran üyelerdir. Biriyle bağlantı kurduğunuzda birbirinizin paylaşımlarını ve güncellemelerini LinkedIn ana sayfalarınızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bağlantılarınıza LinkedIn’den mesaj gönderebilirsiniz.

LinkedIn nasıl kapatılır?

LinkedIn hesabınızı kapatırsanız profiliniz kalıcı olarak silinir, aldığınız veya verdiğiniz tüm tavsiyeler, onaylar ve mesajlarınız ile bağlantılarınız silinir. LinkedIn bilgilerinize erişim kaldırılır. LinkedIn hesabınızı kapatmak için şu adımları izleyin:
  • LinkedIn ana sayfasının üst kısmında yer alan Ben simgesine tıklayın.
  • Ayarlar ve Gizlilik’i seçin.
  • Hesap Yönetimi’nden Hesap Tercihleri bölümünde Hesabı Kapat’ın yanındaki Değiştir’i tıklayın.
  • Hesabınızı kapatma sebebini seçerek İleri’ye dokunun.
  • Hesabınızın şifresini girerek Hesabı Kapat’a tıklayın.
14 gün geçmeden kapattığınız hesabı tekrar açabilirsiniz. Ancak tekrar açılan hesabınızda onaylar, tavsiyeler gibi bazı bilgiler kurtarılamayacaktır. LinkedIn hesabınızı kapatmadan önce etraflıca düşünün.

Author

SEO Ajans

SEO AJANS sadece SEO alanında uzmanlaşarak yüksek kalite ve başarı oranıyla müşterilerine uzaktan çalışma şeklinde hizmet vermektedir.

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.