SEO Danışmanlığı

SEO Danışmanlığı Nedir?

SEO Danışmanlığı, bir web sitesinin potansiyel müşterilerin arama sorgularına uygun olacak şekilde optimize edilmesidir. Arama motorları sonuç sayfalarında daha üst sıralarda görünür olup daha fazla müşteri çekmek ve satış yapmak için web siteyi arama motorlarına en uygun hale getirir.

SEO Danışmanlığı ile organik arama (doğal, ücretsiz) sonuçlarında en üst sıralarda yer almanın, uzun vadede faydasının farkında olan işletmeler, SEO’yu değerli bir yatırım aracı olarak görürler. Gerçekten de SEO Danışmanlığı, dijital pazarlama faaliyetlerinin gerçekleştirilmesine ve geliştirilmesine önemli katkı sağlayarak yardımcı olur.

SEO Danışmanlığı Nasıl Yapılır?

Başarılı bir SEO Çalışması yapabilmek için zamana ve sabıra ihtiyaç vardır. Özellikle yeni web sitelerin aranma hacmi ve rakabeti yüksek anahtar kelimelerde arama motorlarında iyi bir konum elde etmesi için en az 12 aya gereksinim vardır. SEO Danışmanlığı’nın anahtarı, sürekliliktir.

SEO Danışmanlığı sürecinde SEO Danışmanı halihazırdaki mvcut durumunuzu inceler. Neyin iyi olduğunu, neyin işe yaramadığını ve başarıya ulaşmak için hangi unsurların gerekli olduğunu belirler. İşletmenizin online varlığını daha güçlü hale getirmek için eylem planı hazırlanmış bir yol haritası tasarlayarak SEO hizmeti verir.

SEO Danışmanı

SEO Danışmanı Nedir?

SEO Danışmanı, arama motoru optimizasyonu alanında uzmanlaşmış kişidir. İşletmeler ve site sahipleri tarafından, web sitelerinin daha yüksek sıralara çıkması ve dolayısıyla daha fazla trafik ile satışların artırılması amacıyla ödeme alarak hizmet veren uzmandır.

SEO Danışmanı, online varlığınızı oluşturmak ve geliştirmek için mümkün olan her yolu gözden geçirir.

SEO Danışmanı Ne İş Yapar?

SEO Danışmanı çok fazla iş yüküne sahiptir ancak basitçe aşağıda listelediğimiz olmazsa olmaz işleri yapar:

 • SEO Danışmanı, web sitesinin müşteriler tarafından bulunması istenilen sayfalarının arama motoru tarafından erişebilir olmasını ve dizine eklenebilmesini sağlar.
 • Hem arama motorlarının hem de müşterilerin web sitesinin ne hakkında olduğunu anlamasını sağlamak için SEO Danışmanı, Meta Verileri optimize eder. Meta Veriler, bir sayfadaki en önemli bilgilerin özetidir. İki tane temel Meta Etiket (Meta Tag) vardır: Başlık ve Açıklama…
 • Arama motorları için en değerli sıralama faktörü web sitesinde sunulan içeriktir. Web sitenin bulunma şansını artıracak metinleri yazmak SEO Danışmanı’nın işi olmamakla birlikte dilerse bu işi kendisi de üstlenebilir. Ancak, ne hakkında içerik yazılacağını belirlemek kesinlikle SEO Danışmanı’nın işidir. Bunun için iyi bir anahtar kelime araştırması ve analizi gerçekleştirir. Oluşturulan içerikte başlıklar, metin bağlantıları, görseller gibi birçok unsuru optimize etmeye çalışır. SEO Danışmanı, zamanının büyük bir bölümünü içerik optimizasyonu için harcar.
 • Bir diğer önemli sıralama faktörü backlink’tir. Backlink, başka sayfalardan web sitesine gelen geri bağlantılardır. Bir nevi referans bağlantı da diyebiliriz. Geri bağlantıların (backlinklerin) miktarı ve kalitesi, arama motoru görünürlüğü ve sıralaması üzerinde güçlü bir etkiye sahiptir. SEO Danışmanı’nın bu noktada işi, düzenli olarak yeni backlink’ler elde etmektir.
 • Bir SEO Danışmanı, web sitesindeki yinelenen içerikten (Duplicate Content) mümkün olduğunca kaçınır. Web sitesinde farklı sayfalarda aynı veya çok benzer içeriğin bulunmasını arama motorları olumsuz olarak değerlendirir. Web sitenin sıralamasını olumsuz yönde etkiler. Bu nedenle yinelenen içerik en iyi şekilde önlenmelidir.

Bahsettiğimiz bu işlerin yanında bir SEO Danışmanı, sayfa yüklenme hızı ve mobil uyumluluk konularını da ele alır.

SEO Danışmanı Nasıl Olunur?

İyi bir SEO Danışmanı olmak için öncelikle tutku şarttır. Ayrıntılara dikkat ederek sürekli çalışmak gereklidir. Arama motorlarını anlamaya çalışmalıdır.

seo
Kurumsal SEO Danışmanı

Kurumsal SEO Danışmanlığı

Günümüzde işletmeler, Arama Motoru Optimizasyonu (SEO)  ile ilgilenmek zorunda çünkü müşteriler artık ürün ve hizmetleri online olarak aramaktadırlar. İnternette var olmayan ya da bulunamayan işletmeler, satış yapmakta zorlanacaktır. Pazarlamada en önemli araç haline gelen SEO için ayrılan bütçeler son yıllarda sürekli olarak artmaktadır. İşletmeler, kendi bünyelerinde Kurumsal SEO Danışmanı bulunduruyor ya da Kurumsal SEO Danışmanlığı için dışarıdan bir SEO Ajansı ile anlaşıyor. SEO, ekip işi olduğundan dolayı kurum içinde görev alan Kurumsal SEO Danışmanı tek başına başarılı olamayacaktır.

SEO Danışmanlık Hizmeti

SEO Danışmanlık

SEO Danışmanlık web sitenizin mevcut durumunu, neyi hedeflememiz gerektiğini ve hedefe nasıl ulaşılabileceğini daha iyi anlamak için ihtiyaç duyulan her şeyi içerir. SEO Ajans®, müşterilerinin özel ihtiyaçlarına göre SEO Danışmanlık Hizmeti sunar. SEO Danışmanlık çerçevesinde sağlanan görüşmelerle ihtiyaçlar netleştirilir ve işletmeye özel teklif sunulur. SEO Danışmanlığı Hizmeti ile web sitenizi arama motorlarında öne çıkararak daha iyi bir sıralama ve daha yüksek organik trafik elde edilmesi sağlanır.

SEO Danışmanlık Hizmetleri:

 • Web site SEO analizi
 • Sektör ve rakip analizleri
 • Anahtar kelime araştırması ve analizi
 • SEO stratejisi ve planı oluşturma
 • Sayfa içi ve sayfa dışı optimizasyon
 • Kullanıcı deneyimi analizi ve optimizasyonu
 • Sürekli izleme ve raporlama
 • SEO desteği
SEO Danışmanlığı Hizmeti ile web siteniz için rekabet avantajı sağlayın. 9 yılı aşkın deneyime sahip SEO Ajans®, web sitenizin arama motorlarında en üst sıralarda yer alması ve işinizin internette büyümesi için ne gerektiğini bilir.

SEO Danışmanlık Ücretleri

İşletmeler, pazarlama bütçelerinden Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) için giderek daha fazla para harcıyorlar. Peki, SEO Danışmanlık Ücretleri ne kadardır? Bu soruya doğrudan net bir cevap vermek genellikle zordur. Çünkü web sitenin sağlık durumu, sektör rekabet düzeyi, rakipler, anahtar kelime zorluk derecesi gibi birçok farklı faktör SEO Fiyatları’nı belirler. Aylık SEO Ücreti modeliyle çalışan SEO Ajans®, 1500 ₺’den başlayan fiyatlarla SEO Danışmanlık Hizmetleri vermektedir. Projenize özel daha sağlıklı ve net bir SEO Danışmanlığı Fiyat teklifi için lütfen Ücretsiz SEO Analizi formumuzu doldurun ya da projeniz hakkında telefonda görüşmek isterseniz +90 (541) 966 07 36 no’lu telefonumuzdan bizi arayın.

SEO Teklifi İsteyin!