SEO Açılımı

SEO Nedir?

SEO, İngilizce olan “Search Engine Optimization” ifadesinin baş harfleriyle oluşan ve Türkçe’de “Arama Motoru Optimizasyonu” anlamına gelen kısaltılmış bir terimdir. SEO terimi bir mesleği, işi tanımlarken aynı zamanda bu işi yapan kişiyi de tanımlar. Yani SEO hem optimizasyon işidir, hem de optimizasyonu yapan kişidir.

Kullanıcıların %80’i arama sonuçlarında ilk sayfada yer alan web siteleri ziyaret etme eğilimindedir. Bu nedenle arama motorları sonuç sayfalarında (SERP) ilk sayfada çıkmak özellikle ilk üç sırada yer almak web sitenizin görünürlüğünü artıracak, marka bilinirliğine katkı sağlayacaktır. SEO ile daha çok organik trafik elde ederek web sitenize ziyaretçi çekebilirsiniz.

SEO Teklifi İsteyin!

SEO'nun Önemi

SEO Neden Önemlidir?

Yapılan araştırmalara göre insanların %85’i internette bir bilgi araştırmak, öğrenmek, haber almak, bir ürün ya da hizmet satın almak için arama motoru kullanıyor.

Dünya’da ve Türkiye’de en çok kullanılan arama motoru ise Google. Yine Google verilerine göre ise her gün milyarlarca arama sorgusu yapılıyor ve insanların %90’ı karşılarına çıkan ilk sayfadaki web siteleri ziyaret ediyor. Reklamsız yani organik sonuçlardaki web siteleri tıklama oranı ise %75.

Hedef kitleye potansiyel müşterilere ulaşmanın en güçlü yolu olduğu için arama motoru optimizasyonu (SEO) bu nedenle önemlidir.

Dijital pazarlamanın %60’ını oluşturan SEO, diğer pazarlama araçlarına nazaran daha düşük maliyetli ancak daha verimli ve etkilidir.

SEO Neden Gereklidir

SEO Ne İşe Yarar?

01
SEO ile Organik Trafiğinizi Artırabilirsiniz
02
Yüksek Dönüşüm Oranı ile Satışlarınızı Artırabilirsiniz
03
Daha Çok Görünür Olup Marka Bilinirliğinizi Artırabilirsiniz
04
Kalıcı Olarak Uzun Vadede Google'dan Müşteri Edinebilirsiniz
01
Onsite Optimization

We help improve website content so visitors clearly understand how it relates to their search

02
Keyword Research

We select themed keywords based on user-intent to solidify rankings based on what users searches

03
Link Building

We help improve website content so visitors clearly understand how it relates to their search