Yerel SEO Hizmeti

Yerel SEO

Yerel SEO, özellikle belli bir bölgeye hizmet veren işletmeler için arama motoru optimizasyonu yapan bir SEO dalıdır. Yerel SEO hizmeti, Google’da daha ön planda olmak isteyen yerel işletmeler içindir. Web siteniz var ve belirli bir bölgeye hizmet eden işletme iseniz bu SEO hizmeti tam size göredir. Yerel SEO, şirketinizin ürünleri/hizmetleri ile alakalı belirli aramalarda arama motoru sıralamalarını artırmak için çalışır.

Etkili bir Yerel SEO hizmeti alarak, işletmenizin Google’ın arama motoru sonuç sayfalarının 1. sayfasında hem Google haritalar hem de organik sonuçlar içinde görünebilirsiniz.

Yerel SEO neredeyse her zaman daha ucuz ve geleneksel pazarlamadan daha etkilidir. Rekabet düzeyine bağlı olarak yerel SEO çalışması ile 3-12 ay içinde Google’da ilk sayfaya yükselebilirsiniz.

yerel seo

Neden Yerel SEO?

Yakınınızdaki müşteriler ürününüzü veya hizmetinizi aradığında yerel işletmeniz Google’da listelenmediğinde potansiyel müşterileri kaybedebileceğinizi hayal edebiliyor musunuz?

Yerel SEO, işletmeniz için yerel rakiplerinize karşı bir avantaj elde etmenin en önemli ve etkili stratejilerinden biridir. Yerel SEO, yerel dijital pazarlamanın oldukça etkili bir şeklidir.

Yakınınızdaki potansiyel müşterilere, ürün ve hizmetlerinizi aradıkları esnada tam olarak karşılarına çıkmanıza izin verir.

Yerelleştirilmiş Amaçlarla En Üst Sırada Yer Alan Aramaların Yüzdesi. 93%
Bir Telefon Görüşmesine Neden Olan Yerel Aramaların Yüzdesi. 76%
İnsanlar Google Haritalar’ı Kullanarak Bir Işletmenin Bulunduğu Yere Bakıyor. 86%
İlk Kez Ziyaret Etmeden Önce Bir Işletmenin Yerini Arayan Ve Doğrulayan Insanların Yüzdesi. 71%